Nasze Usługi

Park maszyn o powierzchni 10.000m2

Bogate zaplecze techniczne naszych maszyn pozwala oferować duży zakres usług od wytłaczania, wtryskiwania, lakierowania czy konfekcjonowania po przez techniki dekoracji lub narzędziowe.

Logo Akces Group Kępno

Wytłaczanie

Wytłaczanie

o wydajności nawet do 400 kg/h

Wytłaczanie

Wytłaczanie

wydajność nawet do 400 kg/h

Zaplecze technologii wytłaczania, którym dysponuje AKCES Group stanowi 20 nowoczesnych linii, takich firm jak:

• Battenfeld
• Metalchem
• Friul Filiere

Linie te charakteryzuje wydajność osiągająca nawet do 400 kg/h (high speed extrusion).

Profesjonalny sprzęt umożliwia nam wytwarzanie w procesie uplastyczniania wysokiej jakości wyrobów i półwyrobów.

Naszym Klientom oferujemy bardzo szeroką gamę profili wytłaczanych, obejmującą między innymi profile:

• obrabiane w technice współwytłaczania (koekstruzji),
• dekoracyjne,
• konstrukcyjne i montażowe,
• kalandrowane i moletowane,
• specjalne

Procesy składające się na wytłaczanie długich elementów z tworzyw sztucznych uzupełniamy o różnorodne techniki przeznaczone do dekoracji i wykończenia powierzchni profili, między innymi:

• termodruk,
• tampondruk rotacyjny (rotograwura),
• lakierowanie

Zapewniamy staranne wykonanie każdego elementu oraz wysoką jakość stosowanych przez nas materiałów.

Wtryskiwanie

Wtryskiwanie

o sile zamknięcia 900 ton

Wtryskiwanie

Wtryskiwanie

o sile zamknięcia od 50 do 900 ton

Nasza nowoczesna i w pełni zmodernizowana wtryskownia zorganizowana jest w oparciu o zasadę 5S, w formie zautomatyzowanych gniazd produkcyjnych. Nasz park maszynowy obejmuje ponad 60 wtryskarek takich producentów jak Krauss Maffei, Engel, Battenfeld, Haitian, Arburg oraz Boy. Dysponujemy maszynami i maksymalnej sile zamknięcia 900 ton.

Obsługa procesu odbywa się z zastosowaniem wysokowydajnych i precyzyjnych robotów Wittman oraz Engel.

Wszystkie obrabiarki do formowania tworzyw sztucznych wyposażone są w nowoczesne układy sterujące z pakietami kontroli jakości i funkcjami statystycznej oceny jakości procesu.

Zapewnienie najwyższej jakości produkowanych wyrobów zagwarantowane jest przez permanentną kontrolę jakości (plany kontroli) wspieraną między innymi zastosowaniem szeregu technik jakościowych (FMEA, SPC, MSA), wykorzystaniem własnego laboratorium (szeroki wachlarz urządzeń pomiarowych) oraz technologii skanowania przestrzennego detali (3D).

Do wspomagania procesu formowania wtryskowego wykorzystujemy szeroką gamę urządzeń peryferyjnych: regulatory grzanych kanałów, termostaty stabilizujące temperaturę form, wielokrotne sterowanie rdzeniami, transportery detali, suszarki, podajniki tworzywa, dozowniki barwnika.

Przetwarzamy następujące rodzaje tworzyw sztucznych: ABS, PS, PP, PE, SB, PC, SAN, PA, PA+GF, POM, PBT, TPE, PA, PMMA, SB.

W naszej wtryskowni dysponujemy instalacją do wtrysku z gazem dla 2 niezależnych stanowisk, dzięki czemu możemy zapewnić wysoki standard przeprowadzanych procesów również dla detali o dużych i skomplikowanych przekrojach poprzecznych.

Posiadamy bogate doświadczenie w montażu zespołów wieloelementowych dedykowanych głównie dla branży AGD i przemysłu elektrotechnicznego.

Nasza wtryskownia poprzez zastosowanie automatyzacji stanowisk oraz takich rozwiązań jak np.: system centralnego chłodzenia, suszarki z odwilżaczami a także innych urządzeń peryferyjnych, przystosowana jest do pracy z trudnymi tworzywami i realizacji nawet skomplikowanych technicznie zleceń.

Lakiernia

Lakiernia

o powierzchni 2000 m²

Lakiernia

Lakiernia

o powierzchni 2000 m²

Firma AKCES GROUP posiada 2 niezależne, w pełni zautomatyzowane lakiernie natryskowe, zajmujące wraz z oprzyrządowaniem pomocniczym łączną powierzchnię 2000 m².

Daje to bardzo szeroki potencjał dostępnych możliwości i konfiguracji, ponieważ w zależności od potrzeb mamy do dyspozycji: 3 niezależne linie (w tym dwie, które mogą ze sobą współpracować), 4 komory i 6-osiowy robot do lakierowania oraz 30 różnorodnie skonfigurowanych pistoletów malarskich.

Stosowane przez nas techniki lakierowania to:

 • lakierowanie natryskowe
 • metalizacja próżniowa
 • lakierowanie metodą natrysku bębnowego

Pozostałe atuty naszej malarni to:

 • sterowanie w pełni komputerowe (powtarzalność cykliczności procesu)
 • możliwość współpracy robota i manipulatorów lub pracy całkowicie niezależnej.
 • pomieszczenia do lakierowania wyposażone w sterowane komputerowo kuchnie farb
 • złożony, wieloetapowy proces przygotowania powierzchni detali: mycie, odtłuszczanie, opalanie płomieniowe, zdejmowanie ładunków elektrostatycznych.
 • wykorzystywanie najwyższej jakości farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych, jedno i dwuskładnikowych, dobieranych według palety RAL lub stosownie do indywidualnych sugestii klienta.
 • stosowanie nowoczesnego systemu aplikacji farb i ich suszenia w połączeniu z precyzyjnym, komputerowo sterowanym procesem oraz szeroką gamą specjalistycznych urządzeń kontrolnych umożliwiające osiągnięcie doskonałej jakości i wytrzymałości aplikowanych powłok, a także niezwykłej powtarzalności i bardzo dużej wydajności procesu.

W zależności od potrzeb możemy stosować farby jedno i dwuskładnikowe w kolorach wybieranych przez zleceniodawców według palety RAL lub na indywidualne życzenie klienta. Jakość używanych przez nas farb gwarantują i potwierdzają ich dostawcy, znani i cenieni europejscy producenci. Dla każdej partii poddanej procesowi lakierowania (na życzenie klienta) dołączamy również deklarację zgodności, specyfikację techniczną oraz atest higieniczny materiałów użytych w procesie nakładania kompletnej powłoki. Nasze możliwości są niemalże nieograniczone, a ładny i estetyczny produkt finalny stanowi tego doskonałe potwierdzenie.

Techniki Dekoracji

Techniki Dekoracji

tampondruk, sitodruk oraz termodruk

Techniki Dekoracji

Techniki Dekoracji

tampodruk, sitodruk oraz termodruk

Tampondruk:
Ze względu na zakres zastosowania – to jedna z najbardziej wszechstronnych metod druku. Rodzaj stosowanych farb: jednokomponentowe, wielokomponentowe, farby UV. Rodzaj zadrukowywanych materiałów: ABS, PS, SAN, PMMA, PVC, PP i PE (nieaktywowany)

Sitodruk:
Technika pozwalająca na wysokonakładowe produkcje. Sitodruk wykorzystywany jest zarówno do drukowania jedno- i wielobarwnego na bardzo wielu materiałach (folia tworzywa sztuczne, papier, itp.).

Najistotniejsze zalety sitodruku to:

 • duża trwałość mechaniczna
 • bardzo dobre odwzorowanie kolorystyczne – intensywne kolory
 • różnorodność farb (metaliczne, brokatowe, fluoroscencyjne, refleksyjne, zdrapki, itp.)

Termodruk:
Technika nadruku płaskiego, w której kolor nakładany jest na powierzchnię detalu poprzez działanie wysokiej temperatury. W zależności od zastosowanej folii możliwy jest druk monochromatyczny lub wielokolorowy a uzyskany dzięki tej technice efekt końcowy charakteryzuje się bardzo wysoką jakością.

Spółka AKCES GROUP dysponuje 2 typami maszyn – w sumie 12 urządzeń, które różnią się sposobem aplikacji folii i zakresem stosowania:

 • maszyny płaskie (metoda: up and down)
 • maszyny rotacyjne (metoda: roll on).

Narzędziownia

Narzędziownia

bogaty park maszyn

Narzędziownia

Narzędziownia

bogaty park maszyn

Realizujemy usługi w zakresie konstrukcji i wykonawstwa:

form wtryskowych,

wykrojników i tłoczników,

urządzeń i narzędzi specjalnych,

regeneracji narzędzi.

Nasze zaplecze to między innymi bogato wyposażony park maszynowy:

drążarki wgłębne i drutowe CNC, m.in. takich firm jak: Charmilles, Sodick i inne,

frezarki ze sterowaniem CNC; m.in.: Mikron HSM, MAS

tokarki,

wiertarki koordynacyjne,

szlifierki

Naszym atutem jest również wprowadzenie maksymalnej automatyzacji poszczególnych stanowisk narzędziowni poprzez wprowadzenie precyzyjnego systemu zamocowań EROWA – zwiększającego jakość, elastyczność i produktywność wykonywanych usług narzędziowych

Posiadamy własne, niezależne biuro projektowe z licencjonowanym oprogramowaniem 3D CAD/CAM

Realizacja zleceń:

na życzenie klienta w oparciu o części znormalizowane z firm: DME, FCPK BYTÓW, HASCO i innych,

według własnej dokumentacji konstrukcyjnej lub według dokumentacji powierzonej.

Konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie

automatyczne pakowanie

Konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie

automatyczne pakowanie

Nasza firma zajmuje się pakowaniem gotowych zestawów okuć meblowych wg specyfikacji naszych klientów.

Posiadamy pięć nowoczesnych w pełni zautomatyzowanych linii do pakowania zestawów z akcesoriami meblowymi. Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie i kontakty z wieloma producentami akcesoriów meblowych możemy zagwarantować naszym klientom skompletowanie każdego zestawu okuć meblowych w dowolnej konfiguracji i dowolnym sposobie pakowania.