Usługi

Akces-Bis
Akces-Bis

Wtryskiwanie

Akces-Bis

Nasza nowoczesna i w pełni zmodernizowana wtryskownia zorganizowana jest w oparciu o zasadę 5S, w formie zautomatyzowanych gniazd produkcyjnych. Obsługa procesu odbywa się z zastosowaniem wysokowydajnych i precyzyjnych robotów Wittman oraz Engel.

Wszystkie obrabiarki do formowania tworzyw sztucznych wyposażone są nowoczesne układy sterujące z pakietami kontroli jakości i funkcjami statystycznej oceny jakości procesu.

Zapewnienie najwyższej jakości produkowanych wyrobów zagwarantowane jest przez permanentną kontrolę jakości (plany kontroli) wspieraną między innymi zastosowaniem szeregu technik jakościowych (FMEA, SPC, MSA), wykorzystaniem własnego laboratorium (szeroki wachlarz urządzeń pomiarowych) oraz technologii skanowania przestrzennego detali (3D).

Do wspomagania procesu formowania wtryskowego wykorzystujemy szeroką gamę urządzeń peryferyjnych: regulatory grzanych kanałów, termostaty stabilizujące temperaturę form, wielokrotne sterowanie rdzeniami, transportery detali, suszarki, podajniki tworzywa, dozowniki barwnika.

Przetwarzamy następujące rodzaje tworzyw sztucznych: ABS, PS, PP, PE, SB, PC, SAN, PA, PA+GF, POM, PBT, TPE.

W naszej wtryskowni dysponujemy instalacją do wtrysku z gazem dla 2 niezależnych stanowisk, dzięki czemu możemy zapewnić wysoki standard przeprowadzanych procesów również dla detali o dużych i skomplikowanych przekrojach poprzecznych.

Posiadamy bogate doświadczenie w montażu zespołów wieloelementowych dedykowanych głównie dla branży AGD i przemysłu elektrotechnicznego.

Nasza wtryskownia poprzez zastosowanie automatyzacji stanowisk oraz takich rozwiązań jak np.: system centralnego chłodzenia, suszarki z odwilżaczami a także innych urządzeń peryferyjnych, przystosowana jest do pracy z trudnymi tworzywami i realizacji nawet skomplikowanych technicznie zleceń.

Dla zainteresowanych najnowszymi technologiami formowania wprowadzamy technikę wtrysku z gazem.

W zakresie zapewnienia jakości produktów możemy zagwarantować protokołowanie jakości i analizy statystyczne każdej poszczególnej wartości rzeczywistej tych parametrów procesu, które mają największy wpływ na jego przebieg oraz finalną jakość produktu.