Usługi

Akces-Bis
Akces-Bis

Odlewnia ciśnieniowa

Akces-Bis

Odlewnia ciśnieniowa firmy „AKCES GROUP” to nasze najnowsze i zarazem - niezwykle złożone pod względem technologicznym - przedsięwzięcie.
Obecnie dysponujemy maszynami gorącokomorowymi, których sterowanie w czasie rzeczywistym, pozwala na wykonywanie precyzyjnych odlewów ze stopu: Zn-Al o masie do 2 kg.
Odlewy podlegają rutynowym badaniom wynikającym z norm oraz szczegółowych warunków wykonania i odbioru ustalonych z klientami. Podlegają również permanentnej kontroli w trakcie poszczególnych etapów procesu odlewniczego, zgodnie z procedurami systemu jakości ISO 9001:2008.

Wymienione wyżej aspekty kontroli w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnej automatyki, opartej między innymi o szybkie sterowniki przemysłowe, odbieraki talerzowe, elektroniczne wagi kontrolno-uchylne, transportery i precyzyjny system zbierania danych zapewniają przyznawanie ze strony dotychczasowych kontrahentów najwyższej oceny za jakość i terminowość realizowanych dostaw.


Zapewniamy możliwość opracowania dokumentacji technicznej form oraz ich wykonanie w metalu przez w pełni profesjonalną narzędziownię.
Specjalizujemy się w wykonywaniu przygotowania powierzchni odlewów za pomocą obróbki w bębnach wibracyjnych (wykorzystanie kształtek ceramicznych i z tworzyw sztucznych oraz płynnych środków technologicznych opartych na surowcach ekologicznych), poprzez szlifowanie kontaktowe oraz polerowanie; operacje te mają na celu wygładzenie i zmniejszenie chropowatości powierzchni, a także nadanie jej jednorodnego wyglądu.
W następstwie powierzchniom przedmiotów nadaje się końcowy wygląd lub nakłada się na nie różnego rodzaju powłoki (np. galwaniczne, lakiernicze ).
Szeroki asortyment oferowanych wyrobów oraz innowacyjne rozwiązania, zapewniają płynność i elastyczność dostaw, wysoki i stabilny poziom usług, umożliwiają szybką i trafną reakcję na zróżnicowane potrzeby klientów.