Usługi

Akces-Bis
Akces-Bis

Lakierowanie

Akces-Bis

Firma AKCES GROUP posiada 2 niezależne, w pełni zautomatyzowane lakiernie natryskowe, zajmujące wraz z oprzyrządowaniem pomocniczym łączną powierzchnię 2000 m².

Daje to bardzo szeroki potencjał dostępnych możliwości i konfiguracji, ponieważ w zależności od potrzeb mamy do dyspozycji: 3 niezależne linie (w tym dwie, które mogą ze sobą współpracować), 4 komory i 6-osiowy robot do lakierowania oraz 30 różnorodnie skonfigurowanych pistoletów malarskich.

Pozostałe atuty naszej malarni to:

  • Sterowanie w pełni komputerowe (powtarzalność cykliczności procesu)
  • Możliwość współpracy robota i manipulatorów lub pracy całkowicie niezależnej.
  • Pomieszczenia do lakierowania wyposażone w sterowane komputerowo kuchnie farb
  • Złożony, wieloetapowy proces przygotowania powierzchni detali: mycie, odtłuszczanie, opalanie płomieniowe, zdejmowanie ładunków elektrostatycznych.
  • Wykorzystywanie najwyższej jakości farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych, jedno i dwuskładnikowych, dobieranych według palety RAL lub stosownie do indywidualnych sugestii klienta.
  • Stosowanie nowoczesnego systemu aplikacji farb i ich suszenia w połączeniu z precyzyjnym, komputerowo sterowanym procesem oraz szeroką gamą specjalistycznych urządzeń kontrolnych umożliwiające osiągnięcie doskonałej jakości i wytrzymałości aplikowanych powłok, a także niezwykłej powtarzalności i bardzo dużej wydajności procesu.


 

W zależności od potrzeb możemy stosować farby jedno- i dwuskładnikowe w kolorach wybieranych przez zleceniodawców według palety RAL lub na indywidualne życzenie klienta. Jakość używanych przez nas farb gwarantują i potwierdzają ich dostawcy, znani i cenieni europejscy producenci. Dla każdej partii poddanej procesowi lakierowania (na życzenie klienta) dołączamy również deklarację zgodności, specyfikację techniczną oraz atest higieniczny materiałów użytych w procesie nakładania kompletnej powłoki. Nasze możliwości są niemalże nieograniczone, a ładny i estetyczny produkt finalny stanowi tego doskonałe potwierdzenie.

W chwili obecnej firma ?AKCES BIS? finalizuje innowacyjne przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na wdrożeniu nowatorskiej technologii umożliwiającej wysokiej jakości lakierowanie w systemie bębnowego, kontrolowanego wagowo natrysku lakieru.

Na podstawie posiadanej wiedzy, możemy stwierdzić, iż będzie to niezwykle nowoczesne rozwiązanie technologiczne, pierwsze tego typu urządzenie stosowane w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.